Dziś prawie każdy laptop jest wyposażony w parę wbudowanych głośników stereo. Chcąc uzyskać duże lepsze wrażenia słuchowe, potrzebna będzie solidna para głośników przenośnych do laptopa. Są one wybawieniem dla wszystkich melomanów. Większość osób zadowolonych z zakupu typowego laptopa uważa, że jakość dźwięku z laptopa im wystarcza.

Do momentu, aż porównają go z muzyką płynącą z głośników zewnętrznych.  Warto jednak zauważyć, że niektóre laptopy nie posiadają wewnątrz siebie najtańszych modeli głośników. Zazwyczaj są to limitowane edycje laptopów, kierowane do prawdziwych audiofilii. W ich przypadku, jakość i brzmienie dźwięku może naprawdę być zadowalające i mieć wspaniałą jakość. Jednym z przykładów takiego laptopa jest model HP Envy Beats Edition z nagłośnieniem Audio Beats.

Kiedy otrzymaliśmy szansę przetestowania jego możliwości, byliśmy pod prawdziwym wrażeniem. Większość laptopów jednak nie oferuje takich systemów dźwiękowych, takie jak te zainstalowane w laptopie audio HP Beats Edition. Możemy jednak to naprawić, kupując jeden z wielu rodzajów głośników zewnętrznych.