Jeśli jesteś osobą, którą drażni szum uruchomionego komputera, powinna cię pocieszyć wiadomość, że osób takich jak ty jest więcej. Znacznie lepszą wiadomością jest to, że można ograniczyć ten uciążliwy szum. Większość osób wybierając model laptopa, kieruje się jego ceną. Dopiero po zakupie wychodzi na jaw, że jego praca może być uciążliwa dla otoczenia. Oto kilka sposobów na to, jak zmniejszyć hałas laptopa.

Zadbaj o niską temperaturę otoczenia. Jeżeli temperatura otoczenia jest niska, przepływające przez laptop powietrze będzie wydajnie go chłodziło. To z kolei oznacza, że wentylator nie będzie musiał często się załączać. To właśnie wentylator powoduje największy hałas w pracującym komputerze.

Chcąc go ograniczyć, należy zapewnić laptopowi takie warunki pracy, w których praca wentylatora będzie rzadką koniecznością. Nie doradzamy aby siedzieć z laptopem w piwnicy, ale aby unikać wystawiania go na działanie wysokich temperatur. Dotyczy to umieszczania komputera w słońcu lub korzystania z niego w bezpośredniej odległości od gorącego grzejnika.