Ponieważ coraz większa część użytkowników komputerów zdaje sobie sprawę z wolności jaką daje posiadania laptopa, decydują się oni na zastąpienie komputera stacjonarnego komputerem przenośnym.

Wybierając laptopa do swojego domu, trzeba się upewnić że wyposażony jest w podstawowe, bardzo ważne funkcję. Są to m.in. karta Wi-Fi, umożliwiająca dostęp do hot spotów. Należy również sprawdzić pojemność akumulatora. Im większa jest jego pojemność, tym dłużej możemy pracować bez konieczności jego ładowania. Dzisiejsze laptopy są w stanie osiągnąć bardzo dobre wyniki, które są niemożliwe do osiągnięcia przez starsze modele laptopów.

Zamieniając pcta na laptopa, otrzymujemy znacznie większe możliwości użytkowania komputera – w domu, pracy i podróży. Oto jedna z najlepszych konfiguracji laptopa, przedstawiona na przykładzie modelu HP Pavilion HDX: CPU: Intel Core 2 Duo T8100, matryca 20,1”, Wide Screen, dysk twardy 240 GB, pamięć RAM 4 GB. Oczywiście laptop wyposażony został w kartę Wi-Fi, interfejs bluetooth oraz kilka wejść USB, umożliwiających podłączenie myszy i klawiatury.