Jeśli chcesz aby twój komputer ciszej pracował, musisz dobre wybrać miejsce, w którym go umieścisz. Kiedy myślimy o lokalizacji swojego laptopa, powinniśmy pamiętać że komputer tak samo jak człowiek, musi mieć zapewnioną przestrzeń do oddychania.

Większość laptopów pobiera powietrze z dołu. Dlatego jeśli umieścisz go na łóżku, grubym obrusie, lub innych miękkich powierzchniach, to tym samym uniemożliwisz swobodny przepływ powietrza i dobre chłodzenie. W wyniku tego, wentylator będzie nieustannie pracował, powodując przy tym irytujący hałas. Dbaj również o czystość komputera. Kurz i brud zalegający we wlotach powietrza lub kanałach powietrznych, nie ułatwia przepływu powietrza, przekładając się na mniejsze możliwości naturalnego chłodzenia.

Tak jak poprzednio, efektem będzie częstsza praca wentylatora. Jednak to nie tylko wentylator powoduje hałas. Jego źródłem może być również twardy dysk. Szczególnie starsze napędy są bardzo głośne. Nowe dyski również będą hałasować, jednak w znacznie mniejszym stopniu, prawie niezauważalnym dla typowego użytkownika laptopa.