Kiedy zdecydowałeś się na zakup laptopa, po uzgodnieniu wszelkich jego parametrów, należy przystąpić do jeszcze jednej ważnej rzeczy. Jest nią wybór oprogramowania antywirusowego. Jeśli kiedykolwiek będziesz planował połączyć się ze swojego komputera z internetem (a kto nie będzie chciał), wtedy powinieneś skorzystać z renomowanego programu antywirusowego.

 

Jeden z najlepszych w tej chwili programów to produkt firmy Kaspersky. W chwili pisania tego artykułu, program ten posiada największą bazę i kwarantannę zdefiniowanych wirusów i innego złośliwego oprogramowania. Pakiet Internet Security zawiera również inne narzędzia służące ochronie twoich danych osobowych w sieci internetowej. To może być ważne, jeśli twój komputer ma dostęp do informacji bankowych lub logujesz się z niego na innego rodzaju konta finansowe.

 

Skuteczny pakiet antywirusowy powinien być również wyposażony w tzw. osłonę firewall. Jest to narzędzie, które chroni twój komputer przed przejęciem przez inną maszynę. Zasłona ogniowa nie pozwala innemu komputerowi na połączenie się z twoim laptopem. Jest to bardzo skuteczne i ważne oprogramowanie, o którym nie powinniśmy zapominać.