Laptop jest najcudowniejszym stworzeniem nauki. Przed laptopem był komputer stacjonarny. Kiedyś to komputery stacjonarne były najcudowniejszymi stworzeniami nauki. Laptop zastąpił je. Głównym powodem tego jest możliwość bezprzewodowej pracy. Odbywa się to dzięki zastosowaniu baterii. Baterie są tak potężne, że pozwalają nawet na 6-cio godzinną pracę.
Akumulator jest urządzeniem, które magazynuje energię chemiczną. Energia ta jest chemiczne przekształcona w energię elektryczną w postaci prądu stałego (DC). Baterie składają się z jednej lub większej liczby komórek, tzw. cel. Laptopy to rzeczywiście małe komputery przenośne, które działają podobnie jak komputery stacjonarne. Laptopy mogą być używane w dowolnym miejscu, więc muszą być bezprzewodowe. Baterie sprawiają że jest to możliwe. Z tego powodu są one niezbędne w każdym laptopie.
Laptopy korzystają zwykle z baterii wtedy, gdy źródło zasilania nie jest dostępne w ich pobliżu. Adaptery mogą pomóc wtedy, kiedy bateria jest rozładowana, a chcemy pracować na komputerze. Wraz z rozwojem technologii, producenci oferują nam coraz pojemniejsze baterie.