rafcom_1Firma Rafcom została założona w 1999r.

Już od samego początku działalność skupiała się na sprzęcie biurowym. Działając kompleksowo zaopatrywano urządzenia w materiały eksploatacyjne oraz wykonywano ich naprawy. Wysokie ceny materiałów eksploatacyjnych skłoniły do poszukiwań tańszych rozwiązań. Zgodnie z zapotrzebowaniem klientów w ofercie pojawiły zamienniki tuszy i tonerów.

W 2001r ofertę poszerzono o dostawy tuszy i tonerów, które świadczono własnym transportem do miejsca instalacji urządzeń. W zakres dostawy wchodził także montaż materiałów i odbiór zużytych.

Rok 2003 przyniósł wiele zmian takich jak podpisanie umowy z nowym dostawcą materiałów eksploatacyjnych. Jednak największą zmianą było otwarcie stacjonarnego punktu usługowo – handlowego. Od tego roku wysiłki firmy skupiały się na rozwoju sklepu. Obsługa bezpośrednia klientów w ich siedzibie była stopniowo ograniczana. W odpowiedzi na potrzeby rynku wprowadzano dodatkowe usługi np. wyrób pieczątek polimerowych, a następnie pre-ink. Oferta materiałów eksploatacyjnych została poszerzona o dodatkowe marki.

rafcom_2Z czasem kilkukrotnie musiano dobudowywać półki na magazyn tuszy tonerów i papieru kserograficznego. Wzrost liczby klientów na serwisie wymusił konieczność zwiększenia powierzchni warsztatowej dla naprawianego sprzętu. Tak by można było naprawiać jednocześnie nawet kilkadziesiąt urządzeń nawet tak dużych jak plotery drukujące o długości blisko sto czterdzieści centymetrów. Od roku 2003 znacząco zwiększono ilość rodzai serwisowanych urządzeń np: drukarki etykiet, kserokopiarki cyfrowe czarno-białe i kolorowe, monitory crt i lcd, faksy, komputery stacjonarne, laptopy, serwery, plotery, projektory, zasilacze awaryjne ups, zasilacze komputerowe. Stworzono stanowisko do napraw elektronicznych powodując radykalne zwiększenie odsetka skutecznych napraw.

Szeroka oferta i nieprzerwana działalność pozwoliła na zgromadzenie bazy ponad dziesięciu tysięcy klientów firm i instytucji. Umowy z przewoźnikami pozwalają świadczyć usługi dla klientów z najdalszych zakątków kraju.Spora ilość marek i modeli serwisowanych urządzeń wymusiła stworzenie listy dostawców liczącej obecnie kilkaset rekordów.

Oceń naszą stronę