Nvidia jest aktualnie jednym z wiodących producentów niezbędnego dla funkcjonowania komputera elementu, jakim jest karta graficzna. Z jej produktów korzystają nie tylko użytkownicy komputerów domowych – również laptop może posiadać kartę właśnie tej firmy. O czym powinien wiedzieć właściciel laptopa z kartą Nvidia?

Po pierwsze, do jej uruchomienia niezbędny jest zainstalowany sterownik (każda karta graficzna musi taki posiadać), najczęściej dołączony do zakupionej karty na osobnej płytce. By zainstalować sterownik (w przypadku, gdy nie jest on zainstalowany automatycznie przez producenta komputera) należy uruchomić laptop z włożoną płytką z oprogramowaniem.

Jeśli naszą kartę graficzną posiadamy od dłuższego czasu i pojawiły się z nią problemy, sterownik można zaktualizować, korzystając przy tym ze strony producenta. Zawsze należy pamiętać o fakcie, że karta graficzna Nvidia (w szczególności wydajniejszy model) zużywa duże ilości energii i powoduje, iż laptop szybciej się przegrzewa. Dlatego też należy zapewnić urządzeniu możliwość oddychania – choćby przez niestawianie go na tkaninach (na przykład na kołdrze gdy korzystamy z niego w łóżku).