Najlepszy laptop dla ciebie to taki ,który spełnia wszystkie twoje potrzeby. Laptop powinien być dopasowany do Twoich indywidualnych wymagań w stylu życia. Zanim więc zdecydujesz się kupno komputera, odpowiedz na te pytania. Czy często będziesz z nim podróżować? Czy zamierzasz korzystać z komputera do gier lub innych zaawansowanych prac graficznych? Czy jesteś studentem i oczekujesz od baterii długiej żywotności? Ludzie szukający najlepszego laptopa, często wydają pieniądze na niepotrzebne im funkcje.

Najczęstsze przyczyny to uleganie sugestiom sprzedawcy, który chce sprzedać najdroższy laptop, lub ten, który w największej ilości zalega na magazynie. Nie kupuj komputerów, które zostały wyposażone w dodatki, których nigdy ci nie brakowało. Pamiętaj że niczego nie otrzymujesz za darmo i ich cena jest dodana do ostatecznej ceny produktu.

Przykładowo, kupno laptopa wyposażonego w napęd CD lub DVD jest coraz mniej potrzebny. Aktualnie wszystkie dane transportuje się przy użyciu zewnętrznych nośników pamięci, lub pobiera bezpośrednio z sieci.