Osoby często podróżujące po świecie na pewno chcą mieć jakiś kontakt ze światem przy pomocy Internetu, lub chcą nadrabiać zaległości w pracy lub w szkole poprzez pisanie prac na komputerze. Najlepszym rozwiązaniem  tym przypadku okaże się niewątpliwie laptop do podróży. Przede wszystkim laptop charakteryzuje się tym, że jeśli jest wytrzymały to można go przenosić w dowolne miejsce i mało tego, można wtedy z niego swobodnie korzystać.

A to już na pewno będzie jego przewodniczącą zaletą, jeżeli dla kogoś podróżowanie jest niemal normalną codziennością. Jednak trzeba pamiętać, że laptop do podróży musi posiadać określone właściwości, tak żeby nie wydać wielkich pieniędzy na sprzęt, który kompletnie w tego typu sytuacjach się nie sprawdzi.

Przede wszystkim laptop nie może mieć wielkich gabarytów, tak żeby nie stał się dodatkowym balastem. W końcu podróżujący ludzie już mają swoje bagaże, które muszą dźwigać. A po drugie, musi mieć on bardzo wydajną baterię, która pozwoli na wielogodzinne korzystanie ze sprzętu nawet bez możliwości podłączenia go do prądu.