Czy byłeś kiedyś w sklepie ze sprzętem elektronicznym, polując na dobrą okazję kupna laptopa? Kiedy taką znalazłeś, prawdopodobnie podszedłeś do sprzedawcy? Czy wiesz, jakie pytania należy zadać sprzedawcy, aby przekonać się, czy wybrany przez ciebie model komputera pasuje do twoich potrzeb?

Kierowanie się zaleceniami sprzedawcy, nie biorącego pod uwagę twoich potrzeb, często może się skończyć kupnem produktu, który nie będzie ci służył odpowiednio. Oto 7 ważnych pytań, które musisz zadać sprzedawcy, aby uchronić się przed kupnem laptopa, którego nie potrzebujesz.

Pytanie pierwsze, jaki procesor CPU jest w środku? To jedno z najbardziej podstawowych pytań, na które każdy sprzedawca laptopów musi być w stanie odpowiedzieć. Procesor używany przez laptop to jego serce. Jak zapewne wiesz, w dzisiejszych czasach minimalna konfiguracja CPU laptopa musi posiadać procesor Intel Core 2 Duo. Wszystko mniej niż to, określa że laptopa jest poniżej standardu. Więc pamiętaj o tym, aby zapytać sprzedawcy jaki procesor jest używany przez interesujący cię laptop.