Jeżeli już musisz pozostawić swój komputer w samochodzie, najlepiej umieść go w bagażniku, lub innym miejscu chronionym przed wzrokiem przechodniów. Zablokować je w bagażniku. Drugim krokiem na drodze do ochrony swojego laptopa, jest nie używanie modnych ostatnio toreb na laptopa.

Torby te, poza tym że chronią twój komputer przed wstrząsami, dają także jasny sygnał złodziejom, ze poruszasz się z komputerem. Zamiast nich lepiej użyć wyściełanych od środka neseserów, które nie wzbudzają podejrzeń że w środku znajduje się komputer. Po trzecie, upewnij się, że twój laptop jest zawsze z tobą. Nie pozostawiaj laptopa z bagażem głównym podczas podróży.

Nigdy nie zostawiaj swojego laptopa w samochodzie, w pobliżu innych innych wartościowych przedmiotów. Najczęściej najlepiej nie pozostawiać niczego wartościowego w swoim samochodzie. Jeżeli jest to konieczne, to zastosuj się do porady z początku tego artykułu, czyli trzymaj te rzeczy w bagażniku, a swój samochód wyposaż w skuteczny i głośny autoalarm.