Laptopa używamy w domu, w szkole, w pracy. Do wyboru jest mnóstwo rodzajów laptopów, zaczynając od wyglądu, a kończąc na możliwościach technicznych.

Pierwszą rzeczą jaką należy ustalić przed zakupem laptopa to budżet, jakim dysponujemy. Do najprostszych codziennych czynności jak przeglądanie Internetu czy pisania dokumentów tekstowych nie będziemy potrzebować najlepszego sprzętu, nie trzeba więc inwestować w laptopa wiele. Jeżeli jednak laptop służyć nam będzie do grania czy pracowania przy grafice, musimy liczyć się z wysokimi kosztami.

Jeżeli zamierzamy często zabierać ze sobą laptopa powinien mieć on niewielkie rozmiary oraz mieć wydajną baterię. Jeżeli potrzebujesz laptopa do tworzenia grafiki czy do gier możesz zaopatrzyć się w tego z bardzo dużym ekranem 17-18 calowym.

Warto też zastanowić się nad laptopem, którego obudowa wykonana będzie z metalu, ponieważ są one trwalsze, niepodatne na uszkodzenia.

Najważniejsze cechy, na które kupujący powinien powinien zwrócić uwagę to: dostępność wi-fi w laptopie, posiadanie czytnika DVD, jakość procesora (najlepiej Intel, AMD lub AMR) oraz wielkość dysku twardego.