Podobnie jak każdą inną cenną rzecz, firmy ubezpieczeniowe umożliwiają wykupienie ubezpieczenie laptopa. Być może myślisz że ubezpieczenie laptopa jest niepotrzebne, nudne, a do tego koszmarnie drogie? Nieprawda. Jest to bardzo ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę w dwóch przypadkach: 1 – jeśli posiadasz nowo zakupiony, drogi komputer, 2 – jeśli często z nim podróżujesz.

Największe ryzyko utraty, zagubienia lub uszkodzenia laptopa powstaje w trakcie podróży. Choć ubezpieczenie laptopa nie pozwoli ci na fizyczne odzyskanie sprzętu, zrekompensuje ci poniesione straty finansowe. Za otrzymane od ubezpieczyciela pieniądze, będziesz mógł kupić kolejny komputer. Możliwe jest również ubezpieczenie laptopa poprzez rozszerzoną polisę ubezpieczenia nieruchomości.

Jeśli ubezpieczenie obejmuje również włamania do domu, to także otrzymasz zwrot kosztów kupna nowego laptopa, jeśli twój obecny zostanie zrabowany. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to aby zgłosić go ubezpieczycielowi oraz podać jego szacowaną wartość. Ubezpieczenie laptopa to najlepszy pomysł, abyś mógł spać spokojnie.