Jeśli twój laptop działa wolno, to z pewnością zainteresuje Cię ten artykuł. Nie musisz panikować że nie znasz się za bardzo na komputerach. Krok po kroczku poprowadzimy Cię za rękę. Zrobisz wszystko, aby twój że komputer działa szybciej. Wykonaj następujące kroki, aby przyspieszyć swój laptop. Usunięcie niepotrzebnych danych.

Możesz tego dokonać np. w ten sposób: Start> Aplikacje> Akcesoria> Narzędzia systemowe> Oczyszczanie dysku. Usuń wszystkie programy, dane i zdjęcia, które nie są już używane i potrzebne. Można również skompresować pliki i spakować je, tak aby zajmowały mniejszą objętość na dysku. Gdy wszystko jest wyczyszczone, pozostało wykonać defragmentację dysku twardego. W zależności od tego ile danych masz na dysku, może to zająć trochę więcej lub mniej czasu. Wynik jest warty oczekiwania.

Defragmentacja segreguje wszystkie dane i klasyfikuje je w odpowiednie grupy, aby przyspieszyć ich odczyt. Oczywiście nadal znajdziesz je w tych samym katalogach – zmieni się jedynie ich lokalizacja na sektorach dysku twardego.