Gry komputerowe to chyba jedno z ulubionych zajęć dzieci i młodzieży. Komputery stacjonarne, konsole i laptopy są urządzeniami, znakomicie sprawdzającymi się w obsłudze wirtualnych rozgrywek. I tu rodzi się pytanie czy lepiej zdecydować się na kupno nowoczesnego laptopa, czy profesjonalnej konsoli do gier.

Wszystko zależy do czego głównie ma służyć zakupione przez nas urządzenie. Laptopy prócz możliwości odpalenia ulubionej strzelanki, znakomicie sprawdzają się również jako przenośny odtwarzacz filmów czy odtwarzacz muzyczny. Z ich pomocą możemy również surfować do woli po internecie. Jednak nowoczesne konsole do gier takie jak X-Box 360 czy Sony Playstation 3 również mogą pochwalić się podobną funkcjonalnością. Jedyne co je różni, to brak klawiatury. Są jednak sporo tańsze niż laptopy, które obsługują najnowsze strzelanki czy przygodówki. Poza tym decydując się na zakup konsoli, również możemy mieć pewność, że obejrzenie filmu w rozdzielczości HD nie będzie stanowić żadnego problemu. Podobnie prezentuje się kwestia z dostępem do internetu. Ciężko jednak zabrać go ze sobą np. na wakacje, gdyż bez bezpośredniego dostępu do telewizora niewiele zdziałamy.

Laptopy posiadają własny ekran, dlatego z powodzeniem możemy zabrać go z sobą w najdalszy nawet zakątek świata i nadal cieszyć się dostępem do wszystkich oferowanych przez niego możliwości. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego urządzenia, warto przemyśleć najpierw, do czego głównie będzie nam ono służyć.