Komputery przenośne, lub jak kto woli laptopy, stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Odpowiednie dbanie o „utrzymanie ich przy życiu” przez jak najdłuższy czas jest niezwykle istotne. Dlatego też warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych do ich pielęgnacji przyborów. Laptopy lubią być przede wszystkim czyste.

Jakiekolwiek resztki jedzenia, które możemy „wytrzepać” spomiędzy klawiatury nie wpływają pozytywnie na ich żywotność. Do ich bezbolesnego wydobycia przyda się sprężone powietrze. Pamiętajmy, by przed ewentualnym użyciem dobrze potrząsnąć puszkę. Bardzo istotna jest również irchowa ściereczka służąca do czyszczenia matrycy naszego sprzętu. Wszystkie dostępne na rynku laptopy mają dość delikatną konstrukcję i należy o nie dbać. Obojętnie czy pracujemy na nich w domu, czy służą nam głównie w podróży.

Szczególnie w tym drugim przypadku pamiętać należy o ich właściwej pielęgnacji. Wtedy wyjątkowo narażone są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Prawidłowa pielęgnacja naszego komputera gwarantuje jego dłuższą żywotność i bezproblemowe funkcjonowanie przez wiele długich lat.