Takie pytanie zadaje sobie zapewne nie jeden rodzic. Często zdarza się tak, że już dzieci w przedszkolu i wcześniej umieją posługiwać się komputerem. W dzisiejszych czasach to nie jest tak naprawde nic dziwnego, gdyż w zasadzie świat nastawiony jest na informatykę. Od kiedy jednak dziecko powinno mieć swój własny komputer? Z roku na rok ta granica ciągle spada, co wcale nie jest powodem do domu.

Przez zbyt wczesne korzystanie z komputera, dziecku zostaje odebrane dzieciństwo. Oczywiście nie mówię tutaj o sytuacji, gdy na laptopie obejrzana jest raz na jakiś czas bajka czy czasem zagra dziecko w jakąś grę.

Złym posunięciem jest kupowanie dziecku własnego komputera tylko dlatego, że inne dzieci mają. Pamiętać należy, że wszystko jest dla ludzi, ale z rozsądkiem i umiarem. Zbyt małe dziecko nie zrozumie zasad, że nie wolno za długo siedzieć przy komputerze, natomiast rodzice muszą pamiętać, że komputer uzależnia. Sądzę, że wiek około 11 lat jest idealny. Ani nie jest zbyt wcześnie, ani zbyt późno na komputer.