Nie wszystkie laptopy muszą działać jedynie na baterii firmowej. Czasem można dostać dobre zamienniki, po niższej cenie. Dla laptopa Acer jest na przykład bardzo duży wybór zamiennych baterii. Najtańsza nieuszkodzona i fabrycznie nowa bateria może kosztować ok. 100 zł. Jest to nawet do 200 zł oszczędności w stosunku do oryginału. Jednak lepiej jest wydać więcej pieniędzy i mieć pewność, że bateria na prawdę będzie działać, tak jak powinna.

Trudniej jest znaleźć zamienniki baterii do laptopa Toshiba, a do IBMa jest to właściwie niemożliwe. Oczywiście nie ma się co załamywać. Jeżeli masz uszkodzoną baterię zawsze możesz dokupić firmową, przeznaczoną do danego laptopa. Tak na prawdę oryginalna bateria jest najlepsza, z kilku powodów.

Po pierwsze nie musisz się martwić o sprawdzanie zgodności ze sprzętem, po drugie jest ona idealnie dobrana – nie będzie powodowała uszkodzeń ani spowalniała pracy laptopa. Poza tym warto pamiętać, że jeżeli mamy laptop dobrej firmy, to i bateria jest dobrej jakości. Szkoda po prostu do dobrego sprzętu podłączać kiepskiej jakości baterię. Jeżeli zostanie on uszkodzony, będziesz musiał kupić cały laptop, a to wyniesie cię o wiele więcej niż te kilkanaście, czy nawet kilkaset złotych, które zaoszczędziłeś.