Chociaż laptopy to genialny wynalazek, to problemem związanym z nimi jest ich zasilanie. Oczywiście najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem na energię potrzebną do pracy laptopa jest zasilanie elektryczne. Jednak jak wiadomo nie zawsze przy korzystaniu z laptopa mamy dostęp do gniazdka elektrycznego.

Wtedy z pewnością zasilaniem dla naszego przenośnego komputera będzie jego wbudowana bateria. Niestety jednak owa bateria nie zawsze wytrzymuje taki długi czas pracy jaki potrzebujemy. Wtedy, by dalej działała, konieczne jest naładowanie jej za pomocą prądu elektrycznego. Niesamowitą wiadomością jest to, że  powstał już pomysł na działanie baterii laptopa bez konieczności podłączania jej do prądu. Owym pomysłem ma być zwyczajne pisanie na klawiaturze, która używana, będzie ładować baterię laptopa.

Wprowadzenie takiego pomysłu w życie byłoby naprawdę rozwiązaniem jednego z głównych problemów dotyczących działania laptopów. Klawiatura ładująca baterię byłaby na pewno wybawieniem  dla niejednego człowieka.