Podstawowy serwis komputerowy laptopów i komputerów przenośnych może kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W zależności od tego jak poważna jest usterka, ceny obejmują różną fazę naprawy. Pierwsza część dotyczy głównie zdiagnozowania tego, co należy w danym momencie naprawić. Sama diagnostyka to już wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Następny etap dotyczy samej naprawy i wykonywanej przy tym pracy. Jeżeli trzeba włożyć dużo pracy w naprawę laptopa wówczas cena może sięgać dużo więcej niż to powinno być wcześniej ustalone.

Jeżeli serwisant wyłącznie zdiagnozuje problem i nie podejmie się naprawy wówczas można również zdecydować się na podjęcie stosownej opłaty. Do takiej sytuacji dochodzi najczęściej wtedy, gdy usterka jest na tyle poważna, że sama naprawa może przekroczyć koszty kupna samego laptopa komputera przenośnego. Jest to najbardziej przygnębiająca sytuacja szczególnie dla osób, którym dwuletnia gwarancja dopiero się skończyła i będą one musiały zdecydować się na bardzo kosztowną naprawę swojego sprzętu.

Wymaga to podjęcia bardzo ważnej decyzji, która będzie miała ostateczne znaczenie w późniejszym użytkowaniu laptopa. Komputery przenośne nadal mogą ulegać ciągłym awariom, które niekiedy bardzo trudno jest naprawić.

By |2017-04-30T09:09:14+00:0023:15 | 27 Marzec 2012|Najbardziej awaryjne laptopy, Porady|

About the Author: