Baterie do laptopów Acer dostępne są w różnych rodzajach – litowo-jonowe (Li-ion), niklowo-kadmowe (NiCd) oraz niklowo-wodorkowe (NiMH). Akumulatory litowo-jonowe są najnowszym osiągnięciem, są również najbardziej wydajnymi. Jednakże, można zastosować kilka sztuczek, aby zmaksymalizować żywotność baterii i zachować wysoką siłę zasilania.

Oto kilka istotnych faktów na temat korzystania z baterii do laptopów. Nowy akumulator trzeba naładować do maksimum przed użyciem. Taka kalibracja jest również dobra dla używanych baterii. Należy ją wykonywać co dwa miesiące. Akumulatory ulegają samo rozładowaniu, gdy nie będą używane przez dłuższy czas. Jasność ekranu ma duży wpływ na żywotność baterii.

Istnieje wiele wbudowanych funkcji w laptopach, które służą do zarządzania energią. Urządzenia peryferyjne, takie jak drukarki, zewnętrzne dyski, joysticki, myszy, mogą przyspieszyć wyczerpanie się baterii. Oprogramowanie antywirusowe i wygaszacze ekranu także zmniejszają wydajność baterii. Akumulatory nagrzewają się podczas używania przez dłuższy okres. Kiedy robią się bardzo gorące, trzeba to sprawdzić.