Lenovo to firma oferująca laptopy odpowiednie dla każdego budżetu i potrzeb różnych konsumentów. Lenovo jest znana jako jedna z najlepszych marek laptopów na świecie. Została założony w Chinach w 1984 roku. Jest to także największych producent komputerów w Chinach. Po uzyskaniu udziałów w firmie IBM, to stał się właścicielem laptopów ThinkPad.

Pierwszy produkt został wyprodukowany w 2006 roku. Laptopy Lenovo wykorzystują współczesną technologię do budowania ekonomicznych i niezawodnych rozwiązań dla klientów. Laptopy Lenovo są dostępne w różnych konfiguracjach. Konfiguracja ta uwzględnia użytkowników domowych  aż do programistów. Dotychczasowy ThinkPad serii T jest prawdopodobnie najbardziej charakterystyczną linią laptopów, jakie Lenovo obecnie produkuje. Ich ekrany są wystarczająco duże, aby klient mógł pracować bez męczenia oczu. Ponadto laptop jest cienki i lekki. Żywotność baterii jest stała i może być rozszerzana do 8 godzin, jeśli wybierzemy akumulator 9 komorowy.

Wszystkie laptopy ThinkPad są trwałe i nawet podstawowa seria T jest wyposażona w aktywną ochronę wewnętrznego napędu (Roll Cage) i klawiaturę odporną na zalanie. Model Lenovo Mini S10 – 3 jest wyposażony w 250GB twardy dysk, procesor Intel Atom N450 1,6 GHz. Ma także kartę graficzną Intel Graphics Media Accelerator 3150 i 10,1 calowy ekran. Ponadto, posiada również zintegrowana kamerę wideo, nagrywarkę DVD, czytnik kart pamięci, mikrofon, głośniki Altec Lansing, kartę sieci bezprzewodowej i system operacyjny Windows 7.