Laptop, choć jest urządzeniem wykonanym w solidny sposób zabezpieczający go przed wieloma uszkodzeniami to jednak nie sposób jest uniknąć ich wszystkich. Większość wynika oczywiście ze względu na nieprawidłowe korzystanie ze sprzętu. Jedną z takich usterek jest między innymi połamanie obudowy. Wielu użytkowników zabiera ze sobą laptopa do łóżka i często zapomina o jego odłożeniu na miejsce.

W konsekwencji strącają go oni na ziemie. Często jest to także wynik nie zabezpieczenia sprzętu przed dziećmi, które traktują sprzęt jak zabawkę. Inną często pojawiającą się usterką jest uszkodzenie ekranu. Tu także wynikiem wystąpienia takiego uszkodzenia jest przede wszystkim nieostrożność. Podobnie spraw ma się w z wyłamanymi wejściami usb.

Wiele osób zapomina o tym, iż podłączyło swój sprzęt do urządzeń zewnętrznych. Na koniec warto wspomnieć o wyłamaniu klapki zamykającej komputer. Wszystkie te uszkodzenia są na tyle typowe, iż nie ma większego problemu z ich naprawą, co z pewnością ucieszy wielu użytkowników.