W dzisiejszych czasach ludzie prześcigają się w pomysłach na prezent komunijny dla dzieci. Medaliki i zegarki już dawno poszły do lamusa i trzeba się nie raz porządnie wykosztować, aby dziecko nie było zawiedzione z prezentu i wyjść także z twarzą wśród rodziny. Bardzo modnym podarunkiem dla dzieci obecnie stał się laptop. Czy jest to dobry pomysł dla 8 letniego dziecka ?

Jeżeli chodzi o etyczny punkt widzenia, to może się wstrzymam z osądem tego pomysłu. Jednakowoż, aby być do końca obiektywnym muszę przyznać, że korzyści z posiadania laptopa są dla dziecka bardzo duże, jeżeli nie posiadało ono wcześniej komputera. Przede wszystkim dziecko będzie miało doskonałe narzędzie do przygotowania się do szkoły.

Przy pomocy internetu będzie mogło znaleźć wszystkie potrzebne mu informacje, a także rozwinąć swoje zainteresowania. Aspekt rozrywki oczywiście też się pojawi, no ale zwróćmy uwagę na to że posiadanie komputera dzisiaj jest wśród dzieci szczególnie rzeczą normalną, więc brak takowego w domu dziecka może być także barierą w kontaktach z rówieśnikami. Era zegarków komunijnych i złotych łańcuszków już dawno minęła. Dzieci z wpojonymi hasłami konsumpcjonizmu żądają o wiele droższych prezentów, więc może z tych wszystkich quadów czy skuterów, laptop do nauki nie jest aż tak złym pomysłem?