Komputer do zabawy czy edukacji to bardzo ważna kwestia podczas zakupu sprzętu. Szczególnie dla najmłodszych użytkowników. Wiele rodziców musi się zastanowić, do czego ich dziecko będzie używać komputer. Jeśli zaplanowano kupno urządzenia w celach edukacyjnych wtedy najlepiej sprawdzi się laptop z 15 calowym ekranem, procesorem Inlet Dual Core, czyli dwurdzeniowy z łączną prędkością 2 GHz z dyskiem twardym 250 GB i kartą graficzną Inlet Graphics Media Akcelerator X4500.

Te parametry komputera doskonale nadadzą się do edukacji naszego dziecka. Doskonale również sprawdzi się do przeglądania stron internetowych czy tworzenia dokumentów. Starsze dzieci spędzają więcej czasu przy komputerze, ponieważ używają go do oglądania filmów czy grając w gry.

W takiej sytuacji należy zastanowić się nad mocniejszymi parametrami sprzętu. Kolejne etapy życia dziecka na wyższym poziomie edukacji poleca kupno mobilnego sprzętu o niewielkich rozmiarach. Najczęściej kupowane są netbooki, małe bardzo poręczne urządzenie.