Problemy to rzecz normalna podczas pracy z komputerem. Najmniej miłe są one wtedy kiedy mamy bardzo małe pole manewru to znaczy podczas instalacji systemu operacyjnego. Do jednych z najczęstszych błędów możemy zaliczyć brak sterowników od dysków SATA w starszych wersjach systemów Windows. Co prawda dla bardziej zaawansowanych użytkowników komputerów błąd ten jest prosty do naprawienia poprzez podanie odpowiednich sterowników to może spowodować on panikę.

Do bardziej wrednych błędów możemy zaliczyć uszkodzoną pamięć co może objawiać się nie spodziewanymi resetami w określonych miejscach instalacji, w których to następuje podświadomy test tego podzespołu komputera. Również podobnymi objawami może być uszkodzenie dysku twardego a konkretniej określonych bad sectorów, na których próbuje Windows się instalować. Te problemy są o wiele trudniejsze do wychwycenia przez co tylko bardziej doświadczony użytkownik może sobie z tym poradzić.

W zasadzie te trzy usterki są najczęściej spotykane. Oczywiście kolejne problemy mogą pojawić się tuż po instalacji czyli brak sterowników do konkretnych urządzeń lub też dziwne rzeczy, które czasami się pojawiają. Niestety nie ma reguły na te problemy i większość z nich trzeba po prostu omijać metodą prób i błędów. Nawet najbardziej zaawansowani użytkownicy nigdy nie spotkają się ze wszystkimi rodzajami problemów a mnogość rozwiązań spowodowana jest ilością różnego sprzętu.