W dzisiejszych czasach pobranie wirusa do komputera jest czymś niezwykle prostym. Zazwyczaj dokonuje się tego w sposób nieświadomy. Aby unikać takich sytuacji należy przede wszystkim nie uruchamiać linków od nieznanych nadawców, nie otwierać poczty od nieznajomych oraz nie odwiedzać stron o podejrzanej reputacji.

Ponad to należy zadbać o dostęp do dobrego programu antywirusowego. Można je zakupić lub pobrać za darmo z sieci. Ich zadaniem jest blokowanie dostępu wszelkiego rodzaju wirusów do systemu. Dzięki nim komputer jest zabezpieczony podobnie jak znajdujące się na nim dokumenty i dane. Jeśli jednak ktoś ma już mocno zawirusowany komputer to, aby go oczyścić powinien on udać się do punktu serwisującego, w którym zostanie od dokładnie sprawdzony.

Wówczas należy zainstalować wspomniany program antywirusowy, który nie dopuści do wystąpienia podobnej sytuacji. Warto przy tym korzystać z programów o dobrych recenzjach a więc o dużej skuteczności, ponieważ z tą bywa różnie. O laptopa należy, więc dbać w sposób szczególny