Gdy nagle otwieramy laptop i po chwili obraz w nim znika nie jest to przyjemny widok. Jednak należy opanować zdenerwowanie i pomyśleć rozsądnie co mogło to spowodować. Pierwszym sposobem będzie zresetowanie komputera co niekiedy może pomoc gdyż błąd może być spowodowanym zawieszeniem systemu. Po ponownym uruchomieniu jeżeli problem nie zniknie oznacza to ze mamy do czynienia z poważniejsza usterka. Jeżeli chcemy sami naprawić ten problem będą nam potrzebne programy diagnostyczne lub części zamienne do przetestowania problemu.

Na początek powinno się sprawdzić podłączenie odpowiednich kabli i jeżeli to nie pomogło znaczy ze problem może tkwić w samych kablach. W tym calu należało by podłączyć nowe kable pomiędzy płyta główna, matryca i inverterem. Gdy mamy pod ręka odpowiednie kable problem nie jest skomplikowany jednakże trzeba będzie rozkręcić cały laptop gdyż zasilanie pobierane jest bezpośrednio z płyty głównej. Gdy uda nam się już do Płyty głównej dostać należy delikatnie odłączyć stare kable i podłączyć nowe.

Następnie poprowadzić je w taki sam sposób jak stare do matrycy. Następnie przed skręceniem należało by przetestować czy komputer się włączy i czy obraz na matrycy będzie stabilny i nie będzie znikał. Gdy natrafimy na jakąś usterkę lub te zmiany nie pomogły należy zamontować poprzednie kable gdyż to nie w nich tkwił problem. Jeżeli Wszystko jest dobrze jednak i nie widać żadnych problemów można spokojnie skręcić wszystko i korzystać w pełni z uroków działającego komputera.