Wśród bardzo wielu osób panuje bardzo różne nastawienie w stosunku do oprogramowania antywirusowego. Niektórzy twierdzą, że najbardziej właściwe jest to, jeśli program jest w wersji płatnej. Wówczas musi to oznaczać, że na pewno takie oprogramowanie będzie w odpowiedni sposób zabezpieczać nasz komputer przenośny. Głównym argumentem w takiej sytuacji jest fakt, że skoro za program należy zapłacić to na pewno należało włożyć wiele pracy w jego przygotowanie.

Wersja trial jest również bardzo popularną i nadal spotykaną wersją programów antywirusowych. Można więc korzystać z danego oprogramowania, a w momencie, gdy dojdziemy do wniosku, że nie chcemy już z tego oprogramowania korzystać to można się wycofać. Pomimo takiej oceny nadal bardzo często spotyka się programy freeware.

Darmowe oprogramowanie antywirusowe można szybko i bezpiecznie pobrać z Internetu. Producenci takiego oprogramowania doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że jeżeli najpierw zaproponują użytkownikowi wersję bezpłatną, okrojoną, to potem istnieje duże prawdopodobieństwo, że użytkownik nabędzie program w pełnej wersji, ale tym razem dopłacając odpowiednią sumę pieniędzy.

By |2017-04-30T09:09:14+00:0016:20 | 20 Marzec 2012|Porady|

About the Author: