Laptopy posiadają określony czas życia, tak zwanej używalności. Dla jednych komputerów jest to pięć lat, dla innych cztery. Zależy to od komputera, a także od tego, do czego jest on wykorzystywany. Specjaliści, tacy jak na przykład graficy potrzebują do pracy zaawansowanych komputerów. Często włączają bardzo wiele programów w tym samym czasie, gdyż inaczej nie mogliby pracować.

Aby na komputerze pracowało i zgrabnie funkcjonowało wiele programów, laptop musi posiadać dużą pamięć podręczną. Jeśli laptop po prostu nie działa, zawiesza się, „muli”, działa bardzo wolno, wystarczy po prostu dokupić mu pamięci podręcznej. Jest to głupia sztuczka, którą zrobić może każdy i która na pewno usprawni działanie każdego laptopa.

Oczywiście, nie każdy potrzebuje rozległej pamięci, jednak zawsze się ona przyda. A dokupienie dodatkowej pamięci nie jest niczym trudnym i na pewno w niczym nie zaszkodzi, taka naprawa jedynie pomoże. Dlatego ten sposób jest dobry dla każdego, komu komputer nagle zaczął pracować dużo wolniej, blokować się i nie otwierać wszystkich plików.