Laptopy najczęściej nie są sprzedawane wraz z myszami. Zamiast tego posiadają wbudowane urządzenie wskazujące, które nazywa się touchpad. Pomimo że rozwiązanie to zostało wymyślone aby ułatwić obsługę laptopa, wielu użytkowników nadal woli korzystać ze standardowej myszy. Mysz do laptopa może być przewodowe i bezprzewodowe.

Z pewnością zaletą myszy nad touchpadem jest większa wygoda i precyzja operowania. Trudno sobie wyobrazić gracza komputerowego, który steruje swoim bohaterem używając touchpada. Jakie są najlepsze myszy do laptopa? Występują dwa rodzaje. O normalnej wielkości, taki jak do komputera PC, oraz mniejsze, które są wygodniejsze do przenoszenia w torbie. Jeżeli z laptopa korzystamy zazwyczaj w domu i trzymamy go na biurku, możemy użyć standardowej myszy.

Jeśli często się przenosimy wraz z laptopem, mysz o mniejszym rozmiarze będzie znacznie bardziej wygodniejsza. Można także rozważyć zakup myszy bezprzewodowej, która eliminuje konieczność stosowania kabli. Niestety w jej przypadku, potrzebne nam będą baterie.

By |2017-04-30T09:09:14+00:0021:10 | 15 Grudzień 2012|Porady|

About the Author: